- Izolacja pionowa i pozioma budynków – 4 powody, dla których warto postawić na Budwod
- Naprawa dachów – jakie pokrycie wybrać?
- Dlaczego osuszanie budynków jest tak istotne?
- Fachowy remont dachów – jak przebiega?
- Izolacja pionowa i pozioma fundamentów – czym się różnią?
- Iniekcja krystaliczna – czy warto na nią postawić?
- Wybrane metody osuszania i izolacji murów
- Izolacja fundamentów: pozioma i pionowa
- Osuszanie i izolacja murów w obiektach zabytkowych
- Remont dachów klasycznych i odwróconych – zabezpiecz dom przed działaniem wody
Iniekcja murów – kiedy jest potrzebna?
Mury domu są zawilgocone? Odpada tynk? A może w piwnicy robi się już pleśń? Zawilgocenie budynków jest zjawiskiem bardzo częstym. Jeżeli do niego dochodzi należy rozważyć m.in. iniekcję murów, a więc zabezpieczenie nieruchomości przed dalszym zawilgoceniem.
Wilgoć powszechna, ale…
Wilgoci nie da się zupełnie wyeliminować. Działa ona na budynek zarówno z zewnątrz jak i od wewnątrz. Wewnątrz tworzy się podczas wykonywania codziennych czynności; podczas gotowania, prania, zmywania. Zewnątrz na mury działa wilgoć w postaci opadów śniegu, deszczu, czy mgły. Ściany naszych nieruchomości, a także dachy wciąż narażone są na niekorzystne działanie wilgoci – nie da się tego zmienić, jednak można się przed tym zabezpieczyć. Wilgoć może pochodzić również z gruntów. Niestety, często budynki stoją na gruntach z glebą nieprzepuszczalną lub słaboprzepuszczalną, przez co woda opadowa nie można zaleźć ujścia. Problemem jest również poziom wód gruntowych. Jedno i drugie warto sprawdzić jeszcze przed wybudowaniem własnego domu. Jeżeli poziom wód gruntowych nie jest wysoki, a gleby są przepuszczalne, to problem zawilgocenia może być zminimalizowany.
Jak widać, wilgoć jest bardzo powszechnym zjawiskiem i nie zagraża o ile, budynek jest odpowiednio zabezpieczony. Jeżeli jest inaczej, dochodzi do zawilgocenia budynku.
Uwaga! Działania związane z osuszaniem murów należy podjąć tak wcześnie, jak to tylko możliwe. Długotrwałe zawilgocenia są przyczyną uszkodzeń murów, co nie tylko obniża estetykę i komfort mieszkania, ale również wpływa na spadek wartości nieruchomości.
Przyczyny zawilgoceń
- zła izolacja budynków,
- brak izolacji fundamentów,
- zużycie izolacji fundamentów,
- nieszczelne pokrycie dachowe,
- nieodpowiedni system odprowadzania wód opadowych,
- nieodpowiednio wykonane obróbki blacharskie.
Jeżeli mieszkasz na terenie o glebie słabo przepuszczalnej i masz uszkodzoną lub wadliwą izolację poziomą lub pionową (ewentualnie obie naraz) prędzej czy później Twoje mury zawilgotnieją i konieczna będzie iniekcja murów.
Problemem jest też mróz..
Kiedy izolacja fundamentów nie jest wykonana poprawnie, albo wcale jej nie ma, woda z gruntu zostaje podciągnięta – jest to podciąganie kapilarne wody, powodując:
- widoczne zawilgocenia ścian,
- odpadanie tynku,
- brzydki zapach,
- wilgotne ściany np. w piwnicach,
- grzyb na ścianie.
Jeżeli mury nie są właściwie ocieplone, a kapilarne podciąganie wody nastąpi w miesiącach chłodniejszych, a często tak się dzieje, ponieważ sprzyjają temu opady deszczu i śniegu, podciągnięta woda zamarza i zwiększa swoją objętość. To z kolei może prowadzić do rozsadzenia ścian oraz fundamentów. Kiedy tylko zaobserwujesz pierwsze niepokojące oznaki podciągania wody, podejmij działania osuszające. Iniekcja murów (iniekcja pozioma, ciśnieniowa) może okazać się najlepszym rozwiązaniem.
Podejmiemy się każdego zadania
Jesteśmy przygotowani do pomocy Państwu w każdej kwestii związanej z zabezpieczeniem nieruchomości. Oferujemy izolację przeciwwodną, izolację murów, fundamentów, stropów, balkonów i tarasów. Podejmujemy się wykonywania izolacji pionowej i poziomowe za pomocą iniekcji ciśnieniowej. Wykonujemy również naprawy konstrukcji betonowych, drenaże oraz dachy odwrócone. Wilgoć nie jest dla nas problemem – dla Państwa też nie powinna być!