- Izolacja pionowa i pozioma budynków – 4 powody, dla których warto postawić na Budwod
- Naprawa dachów – jakie pokrycie wybrać?
- Dlaczego osuszanie budynków jest tak istotne?
- Izolacja pionowa i pozioma fundamentów – czym się różnią?
- Iniekcja krystaliczna – czy warto na nią postawić?
- Wybrane metody osuszania i izolacji murów
- Izolacja fundamentów: pozioma i pionowa
- Osuszanie i izolacja murów w obiektach zabytkowych
- Remont dachów klasycznych i odwróconych – zabezpiecz dom przed działaniem wody
Fachowy remont dachów – jak przebiega?
Uszkodzenie poszycia dachowego jest bardzo niebezpieczne – może doprowadzić do przeciekania dachu, przedostawania się do wnętrza wilgoci czy obniżenia temperatury w domu. Dlatego też w sytuacji, gdy poszycie zostało w jakiś sposób uszkodzone, należy skorzystać z usług specjalistów, którzy przeprowadzają remonty dachów. Jak przebiega taka usługa i na czym polega?
Dlaczego remont dachów jest tak istotny?
Z dwóch powodów. Po pierwsze – remont dachów pozwala na przywrócenie funkcjonalności poszycia, które jest niezbędne, aby z jednej strony zapewnić komfort domownikom, a z drugiej nie dopuścić, aby do wnętrza przedostawała się np. wilgoć, która mogłaby wyrządzić inne szkody. Po drugie – dla estetyki domu, który może zyskać z naprawionym (albo zupełnie nowym) dachem dodatkowe walory estetyczne. I tym samym cieszyć oczy jego właścicieli.
Przeprowadzenie remontu dachu, podobnie jak osuszenie budynku czy prace izolacyjne, powinno powierzyć się specjalistom – samodzielne naprawy mogą przynieść efekt odwrotny do zamierzonego i spowodować nowe uszkodzenia, a przy tym narazić Cię na dodatkowe koszty. Jak w takim razie działają fachowcy i co wchodzi w skład remontów dachów?
Remont dachu – krok po kroku
Działaniami wstępnymi są zawsze oględziny dachu – fachowcy mogą dzięki temu rozpoznać źródło usterki i wybrać odpowiednie narzędzia oraz materiały, które pozwolą przywrócić poszyciu jego pełną sprawność. Potem można rozpocząć remont dachu, na który składa się kilka kroków.
Krok 1 – Demontaż starych, uszkodzonych fragmentów
Niezależnie od tego, czy uszkodzeniu uległa blacha, gonty, papa, czy też dachówki, konieczne jest ich zdemontowanie. Odbywa się to w odpowiedniej kolejności (np. dachówki zdejmowane są od najwyższego rzędu) i przy wykorzystaniu specjalistycznych narzędzi, dzięki czemu cały proces przebiega sprawnie, bezpiecznie i bezproblemowo.
Krok 2 – Ocena więźby i ocieplenia
Wielkim błędem byłoby na tym etapie natychmiastowe kładzenie nowego dachu, bez oceny stanu izolacji oraz więźby dachowej. Dzięki takim działaniom jesteśmy w stanie uchronić klientów przed utratami ciepła w przyszłości, pojawieniem się grzyba na ścianach, a nawet zawaleniem się całej konstrukcji.
Możliwe jest przeprowadzenie również innych prac, jakie będą wymagane – mowa tutaj między innymi o łaceniu, deskowaniu czy położeniu folii dachowej.
Krok 3 – Położenie nowego poszycia
Specjaliści zaproponują Ci położenie takiego samego rodzaju poszycia, jaki już posiadasz albo wybranie nowego, które będzie bardziej estetyczne, trwałe i funkcjonalne. Może to być blachodachówka, dachówka ceramiczna, betonowa i wiele innych – wybór należy do Ciebie.
Chcesz cieszyć się nowoczesnym dachem przez lata? Postaw na usługi specjalistów!
Oczywiście wszelkie remonty dachów są o wiele bardziej skomplikowane – powyżej przedstawiliśmy tylko ogólny zarys działań specjalistów. Do prawidłowego przeprowadzenia prac wymagane są wiedza oraz doświadczenie, dlatego też w przypadku jakichkolwiek problemów z dachem, zapraszamy do bezpośredniego kontaktu z naszymi specjalistami!