Osuszanie budynków – kompleksowo
Kompleksowe osuszanie budynków, murów, fundamentów.
Osuszanie budynków to proces, który w każdym osobnym przypadku może wyglądać zupełnie inaczej. Działanie to uzależnione jest od długiej listy czynników.. Bazując na naszych doświadczeniach, które zbieramy długimi latami, każdorazowo staramy się dobierać idealnie dostosowane technologię oraz materiały, które będą gwarantować najlepsze efekty, biorąc pod uwagę również oszczędność i jedynie niezbędne nakłady finansowe. Mając to na względzie, naszym klientom oferujemy osuszanie budynków, które nie wiąże się z wygórowanymi wydatkami.
Proponujemy osuszanie murów i fundamentów na najwyższym poziomie
Szczególnie jeśli mowa o budynkach starych i zabytkowych, , bardzo ważnym elementem okazuje się być odtworzenie bariery wodoszczelnej. Chodzi bowiem o to, aby ta była w stanie zastąpić uszkodzoną izolację poziomą ścian fundamentowych, a przy tym też skutecznie ochronić mury przed kapilarnym podciąganiem wilgoci w te partie, które są na nie narażone.
Tego typu zabezpieczenia, wykonywane są przez nas przy wykorzystaniu metod tradycyjnych oraz metody , jaką jest iniekcja wysokociśnieniowa. Polega ona na wtłoczeniu pod odpowiednio wysokim ciśnieniu, które wynosi do 30 bar, w strukturę materiału ściany odpowiednich preparatów. Są to m.in. żele poliakrylamidowe na bazie żywic. Stosowane w tym wypadku środki, dzięki swej niskiej – zbliżonej do wody lepkości, doskonale wypełniają kapilary, pory, a także wolne przestrzenie murów.
Po regulowanym czasie wiązania, – poprzez dodanie odpowiedniej ilości utwardzacza, zamieniają się w żel. W trakcie wiązania, preparat absorbuje wodę, . Oznacza to zatem, iż przepona zaczyna działać prawie natychmiast po wykonanej przez nas iniekcji.
Osuszanie budynków, murów, fundamentów – co można nam zlecić:
-
budynki postawione w tradycyjnej technologii,
-
budynki uznana za zabytki,
-
budynki mieszkalne, wykorzystujące współczesne metody budowy,
-
budynki o przeznaczeniu biurowym oraz administracyjnym.
Dlaczego w wypadku osuszania budynków, murów i fundamentów, warto postawić właśnie na nas?
Trafiające do nas zlecenia, realizowane są przez nas nie tylko w budynkach, które związanie są budownictwem przemysłowym. Mowa tu również o budownictwie ogólnym, a nawet o tych, które uznawane są już za zabytkowe.
Korzystając z naszej specjalistycznej i fachowej wiedzy, a także opierając się o najbardziej zaawansowane technologie, nowoczesne materiały stosowane w dzisiejszym budownictwie, a przy tym też o profesjonalne urządzenia, mamy możliwość poradzić sobie z szeroką gamą wielu różnych, nawet tych bardzo skomplikowanych problemów.
Jesteśmy firmą, z którą z całą pewnością warto podjąć współpracę na każdym polu. Posiadamy duży potencjał inwestycyjny, a ten pozwala nam na finansowanie nawet kilku różnych projektów w jednym momencie.
W niektórych przypadkach zdarza się, że pełnimy również rolę inwestora zastępczego. Najczęściej dotyczy to zakresu prac, o jakich wspomniano już powyżej. Z uwagi na wiele lat doświadczenia na rynku, którym możemy się pochwalić – znajdujemy się w pełnej gotowości do tego, aby zlecane nam zadania realizować nie tylko na terenie całego kraju, ale również i poza jego granicami.
Mamy ogromną satysfakcję i cieszy nas bardzo fakt, iż bardzo wielu naszych klientów to osoby, które korzystają z naszych usług i odnajdują nas, za pośrednictwem poleceń naszych poprzednich kontrahentów. Jest to dla nas ogromny komplement, dlatego cieszy nas Wasze zaufanie. Tym samym, nie brakuje nam nieustannej motywacji do ciągłego rozwoju, aby nasze działania były wykonywane jeszcze lepiej.
Potrzebujesz fachowej pomocy w osuszaniu ścian, murów bądź fundamentów? Skontaktuj się z nami, a z pewnością znajdziemy rozwiązanie Twojego problemu. Jeśli masz pewne wątpliwości lub pytania, z miłą chęcią na wszystkie odpowiemy..
FAQ
Co to jest osuszanie budynków?
Osuszanie budynków to nic innego, jak usunięcie z nich wilgoci. Rozróżniamy co najmniej kilka metod pozwalających na pozbycie się tego problemu, m.in. izolacje przeciwwodne i przeciwwilgociowe, hydrolizę budynku, docieplenie budynku, wykonanie drenażu czy osuszanie poprzez nagrzewnicę lub iniekcję.
Kiedy należy wykonać osuszanie budynków?
Osuszanie budynków jest potrzebne gdy borykamy się zbyt dużą wilgotnością. Zabieg taki najczęściej należy wykonać gdy nie została wykonana izolacja pozioma i/lub pionowa. Osuszanie budynków może być również konieczne w przypadku gdy wymienione izolacje zostały źle przeprowadzone lub są stare – gdy zauważysz w budynku odpadający tynk czy rozwijające się grzyby na ścianach, to znak aby zainteresować się profesjonalnym osuszaniem budynków.
Po co wykonuje się osuszanie budynków?
Powodów, dla których wykonuje się osuszanie budynków, jest co najmniej kilka. Zbyt wilgotny budynek negatywnie wpływa na całą swoją konstrukcję. Przyczynia się do pękania ścian, odpadania tynku, rozwoju grzybów i innych drobnoustrojów (które negatywnie wpływają na zdrowie osób przebywających w tym budynku) – dlatego też bardzo istotne jest pozbywanie się nadmiaru wilgoci z budynku.
Kiedy należy wykonać osuszanie fundamentów?
Osuszanie fundamentów należy wykonać gdy w budynku borykamy się z problemem zbyt dużej wilgotności. Przyczyn tego problemu może być bardzo dużo, m.in. zbyt wysoki poziom wód gruntowych (stale lub sezonowo – np. po ulewach), zły sposób odprowadzania wody opadowej, np. z dachu, niedrożne studnie, nieszczelna instalacja wodna lub kanalizacyjna, a także wadliwa izolacja pionowa i pozioma (lub ich brak).
Po co wykonuje się osuszanie fundamentów?
Lekceważenie problemu związanego z nadmierną ilością wody i wilgoci w fundamentach jest nieco nieodpowiedzialne. Przyczynia się to do niszczenia budynku i uszkadzania jego konstrukcji. Dobrze wykonane osuszanie fundamentów pozwala m.in. na zwiększenie bezpieczeństwa na niższych kondygnacjach budynku, np. piwnicy i garażu, przeciwdziała powstawaniu grzybów i pleśni na ścianach, a także niweluje ryzyko odpadania tynku i niszczenia się fundamentów.
Kiedy należy wykonać osuszanie murów?
Osuszanie murów w budynku należy wykonać gdy występuje problem z tzw. kapilarnym podciąganiem się wody, co jest równoznaczne ze zbyt dużą wilgotnością. Jeżeli w budynku mamy do czynienia ze zwilgotniałymi murami należy przeanalizować czy nie należałoby przeprowadzić iniekcji, prowadzącej z czasem do osuszania murów. Metoda ta jest niemal bezinwazyjna i polega tylko na zrobieniu nawiertów i wprowadzeniu do nich pod ciśnieniem specjalnej substancji. Jest to jedna z lepszych metod dostępnych na rynku, która pozwala na obniżenie wilgotności w budynku.
Po co wykonuje się osuszanie murów?
Najważniejszym powodem, dla którego przeprowadza się osuszanie murów, jest zbyt duża wilgotność w budynku. Najczęściej jest ona spowodowana kapilarnym podciąganiem się wody. Zjawisko to nie tylko powoduje wilgoć, rozwój grzybów i odpadający tynk. Może doprowadzić również do osuwania się budynku, pękania ścian czy trwałego uszkodzenia fundamentów.